Популярні запитання
Що таке Промприлад.Реновація?
Промприлад.Реновація – це інноваційний центр на території ревіталізованого заводу в Івано-Франківську, сфокусований на чотирьох напрямках розвитку регіону: новій економіці, урбаністиці, сучасному мистецтві та неформальній освіті. Проект має на меті реалізувати потенціал міста й регіону, стимулювати підприємництво та економіку й створити діючу модель для інших міст.
Яка мета проекту?
Промприлад.Реновація має стати місцем для людей з прагненнями, де творять та втілюють можливості для розкриття економічного потенціалу міста та регіону. Проект повинен стати прототипом для інших територій зі схожими передумовами.
Як з’явилася ідея?
У 2015 році студенти архітектурної школи CANаctions досліджували Івано-Франківськ і працювали над створенням урбан-конституції для міста. На закинутий завод в центрі Івано-Франківська звернув увагу засновник школи і архітектор Віктор Зотов. Ідеєю він поділився з керівником платформи “Тепле Місто” Юрієм Филюком. Пізніше платформа почала роботу над проектом і залучила до нього стратегічних партнерів.
Хто входить у групу стратегічних партнерів?
Проект на стратегічному рівні втілює консорціум громадських організацій: Тепле Місто, Інша Освіта, Pact Ukraine, MitOst та Lvbs.
Хто займається реалізацією проекту?
В команді проекту працюють спеціалісти з різностороннім бізнес-досвідом та практикою соціального підприємництва й громадських ініціатив (Тепле місто, Urban Space 100 та ін.). Познайомтеся з командою на сторінках нашого сайту.
Чи є у проекту партнери та хто його вже підтримав?
Ініціативу на етапі проектування та реалізації пілотного поверху вже підтримала низка громадських організації, фондів та бізнесів, серед яких – Івано-Франківська міська рада, CANactions, Robert Bosch Foundation, BMW Foundation, 23 ресторани, Impact Hub Odessa.
Партнери-підрядники проекту: SRI Іnternational, Архітектурна студія ФОРМА Forma Architectural Studio, Юридична компанія Moris Group, Архітектурне бюро Zotov&co, агенція Aimbulance, компанія Ernst & Young, ГО “Garage Gang”.
Партнери-грантодавці: Швеція, Канада, ПРОМІС, FCM, Міжнародний фонд “Відродження”, Швейцарська агенція розвитку та співробітництва, Британська Рада, Federal Ministry of Economic Cooperation and Development of Germany, Heinrich Boell Stiftung, EVZ Stiftung.
Які передумови створення соціального бізнесу в місті?
Які дослідження проводилися, аби підтвердити гіпотези?
Наскільки актуальним буде такий проект в Івано-Франківську?
Можливо, легше було б реалізувати такий проект у великому місті?
Чому саме завод “Промприлад”, адже навіть у Франківську є понад 20 промислових зон?
Завод зупиниться остаточно? Невже не варто боротися за збереження виробництва?
То що саме буде зроблено?
Архітектурна концепція Промприлад.Реновація передбачає викуп та реконструкцію території площею близько 2 га з чотирма корпусами заводу “Промприлад”, які залишилися. Тут також постане кілька нових споруд, а також буде розбитий сквер у дворі. Ознайомитися із архітектурним планом можна за посиланням.
Варто зазначити, що протягом останніх десятиріч значна частина площ заводу викуплялися підриємцями, де вже зараз зведені житлові будинки, розміщена недобудова торгівельного центру та планується ряд інших споруд, які до проекту Промприлад.Реновація не мають жодного стосунку.
Чи безпечно використовувати приміщення заводу для такого проекту?
Які технології використовуються в реконструкції?
Що таке “пілот”?
Хто займає пілотний поверх?
Що таке імпакт-інвестування?
Імпакт-інвестування – це інвестиції в компанії, організації та фонди з наміром створити вимірюваний соціальний та/або екологічний ефект разом із фінансовою віддачею в довгостроковій перспективі.
Імпакт-інвестиція має три обов’язкових критерії: очікуване повернення інвестицій, намір покращити певну соціальну чи екологічну сферу та методику вимірювання цього впливу. На відміну від благодійності, імпакт-інвестиції просувають ідею сталого розвитку спільнот через підтримку бізнесів та економіки.
Які сфери бізнесу відносяться до інвестицій з соціальним ефектом?
У чому соціальний ефект проекту?
В чому полягає бізнес в Промприлад.Реновація?
Як бізнес, Промприлад.Реновація є багатофункціональним об’єктом комерційної нерухомості, орієнтованим на дохід від операційної діяльності.
Проект запропонує орендарям 3400 кв м офісної площі класу А, а також 13000_ кв.м. офісів класу В. Понад 2,4 тис кв м займатимуть виставковий центр, конференц-центр. Готельні номери різних категорій розмістяться на площі 4600 кв м
Для чого потрібні інвестиції?
Які джерела доходу передбачені?
Основними джерелами доходу будуть:
- дохід від оренди офісних приміщень та площ спеціального призначення
- діяльність готельно-виставкового комплексу
- продаж квитків на події, організація подій «під ключ», короткострокова оренда виставкового та конференційного комплексів
Чи є у проекта розрахований бізнес-план?
Яка мінімальна сума інвестицій?
Як відбувається інвестування?
Які основні показники дохідності та бізнес-плану?
- Загальний обсяг інвестицій 30 млн дол
- Бюджет реконструкції 20,6 млн дол з ПДВ
- Загальна площа проекту 37 800 м кв
- Стабілізований чистий дохід, в рік – 4,2 млн дол без ПДВ
- Вартість активів 30,9 млн дол.
- IRR (внутрішня норма дохідності) 25,3%
- ROI (повернення інвестицій) 11,7%
- NPV (чиста приведена вартість) 6,5 млн дол
- Загальний термін окупності – 10,4 роки