» Блог » Новини » Якою буде наукова лабораторія в оновленому мейкерспейсі – обговорення концепції
Якою буде наукова лабораторія в оновленому мейкерспейсі – обговорення концепції
Минулого тижня команда урбаністичної лабораторії METALAB запросила підприємців, які займаються інноваційними продуктовими напрямками, та науковців обговорити концепт майбутньої лабораторії, що є частиною оновленого мейкерспейсу на Промприладі. Оновлення мейкерспейсу є значною інфраструктурною частиною проєкту НЕФ, і наукова лабораторія є важливою компонентою простору.
Нова лабораторія має стати базою для допомоги науковцям, розробникам, підприємцям в розробці нових наукоємних продуктів. Впродовж 2023 року команда НЕФ активно співпрацювала з науковою спільнотою міста: зустрічі в університетах, семінари з менеджменту інновацій, круглий стіл в межах РІДз з комерціалізації наукових розробок тощо. Планування концепту лабораторії – один із напрямків взаємодії з науковцями.
Впродовж реалізації проєкту НЕФ команда була в пошуку моделі, яка буде найкраще працювати, та потреб, які в першу чергу мала б закривати наукова лабораторія в мейкерспейсі. На базі мейкерспейсу в межах НЕФ вже відбуваються продуктові воркшопи, під час яких підприємці працюють над створенням нових продуктів. Ці процеси координує METALAB. І вже зараз впродовж роботи проєкту є певні ідеї, напрацювання та навіть попередній перелік обладнання, який потрібен у лабораторії.
Розглядаються декілька основних напрямків роботи лабораторії: лабораторія матеріалів, проєкти у сфері біотехнологій, співпраця науковців і підприємців, реакція на потреби навколишнього середовища, здоров’я, харчування і сільське господарство. Одне з завдань майбутньої лабораторії – демократизація входу в науку в цілому, демократизація доступу до виробництва, щоб лабораторія була точкою входу в інші процеси.
Цікаво, що під час серії семінарів з інноваційного менеджменту в розмовах з науковцями і підприємцями були окреслені запити на підсилення комунікації з боку науковців – мова про презентацію своїх досліджень більш широкому загалу, зацікавленому бізнесу, не лише науковій спільноті. Майбутня лабораторія може стати майданчиком, де можливо реалізувати такий запит.
Учасників зустрічі поділились своїм баченням формату майбутньої лабораторії, застереженнями, які можуть бути в процесі, а також тим, які запити може закривати наукова лабораторія.
Окрім команди METALAB учасниками події були:
- Олег Закапко з компанії Біохімсервіс – займаються біотехнологіями в сфері сільського господарства та фільтрів для води.
- Дмитро Господарьов – науковець, кандидат біологічних наук, доцент кафедри біохімії та біотехнології ПНУ
- Вікторія Іванова – підприємиця з Харкова, розробниця технології акустичних панелей з залишків швейного виробництва.
- Тетяна Мельникова – біотехнолог, розробниця продуктів в MFT UA.
- Вадим Сулима – професор, завідувач кафедри травматології, ортопедії і невідкладної військової хірургії ІФНМУ.
- Юлія Филяк – медик.
Оновлений мейкерспейс із науковою лабораторією має відкритись вже цього року на площі 1200 кв. м.
Фото надані командою METALAB. Фотограф: Сергій Палійчук
За матеріалами: «Нова Економіка Івано-Франківська»