Випускник навчальної програми Університету Берклі на Промприладі розробляє сервіс для пошуку житла у Берліні - Промприлад. Реновація

Випускник навчальної програми Університету Берклі на Промприладі розробляє сервіс для пошуку житла у Берліні

Владислав Коробка — український підприємець, IT-спеціаліст, учасник першого сезону міжнародної навчальної програми Berkeley Summer at Promprylad. Вже майже 2 роки Владислав мешкає у Берліні. За це час Коробка переїжджав 26 разів, а зараз орендує житло, яке знайшов за допомогою власноруч розробленого чат-бота в Телеграм. Про власну розробку та проєкти, створені у межах навчальної програми спільно з експертами з Кремнієвої долини — далі у матеріалі.

 

 

У Владислава сімейний бізнес — виготовлення м’ясних виробів у Балаклії на Харківщині — місті, яке перебувало в тимчасовій окупації понад шість місяців. Зараз Коробка займається відновленням виробництва, а крім того, створює IT-продукти. Одним із них став сервіс з пошуку житла в Берліні, де зараз мешкає сам Владислав. 

 

 

«Винаймання житла у Європі дуже відрізняється від того, до чого ми звикли в Україні. Наприклад, договір найму найчастіше тут укладають на рік і більше. При цьому попит на оренду шалено високий.  

 

За першу годину після публікації оголошення можуть надійти близько сотні заявок. Орендодавець фізично не може їх всі переглянути. До того ж у вас повинні бути всі необхідні документи, щоб власник переконався, що ви фінансово стабільна людина. Самому ж шукачу квартири доводиться щодня моніторити 5-6 платформ ринку нерухомості».

 

Так у Владислава виникла ідея створити інструмент, який би прискорив процес пошуку житла в Берліні. Коробка розробив чат-бот в Телеграм, який надсилає всю актуальну інформацію: допис про здачу житла в оренду, локацію та фото квартири. Сервіс опрацьовує оголошення з чотирьох найпопулярніших сайтів з оренди нерухомості. 

«Перші 3 дні користування — це випробувальний термін. Далі можна оформити підписку за €15 на місяць. Вважаю, це виправдано, оскільки ви можете зекономити до 8 годин свого часу на день. Наразі цим інструментом користуються близько 700 людей» — зазначає Владислав. 

 

У планах Коробки — трансформувати чат-бот у повноцінну платформу з пошуку житла в Берліні. Всі тонкощі прототипування продукту і послуг, розуміння потреб клієнтів та перевірки бізнес-ідей Владислав зміг дослідити під час міжнародної навчальної програми Berkeley Summer at Promprylad. Це перша така програма від Університету Берклі в Україні, участь у якій взяли 100 українських підприємців та підприємиць.

 

 

«Багато викладеного матеріалу — це те, що в принципі ти знаєш, але коли ти його проходиш і відточуєш на живому проєкті, це найцінніше. Програма дає поштовх переглянути своє життя, вдосконалити свої персональні якості. 

 

 

Для мене головним челенджем стало те, як менеджити людей в команді. Важливо було віднайти спільну мову в групах, адже насправді будь-яке будування стартапу на виході — це завжди команда. При цьому у кожного свій професійний досвід та власне бачення кінцевого продукту».

 

 

Команда Владислава складалася з 8 учасників, серед яких були технічні спеціалісти, дизайнери, люди з управлінським та підприємницьким бекграундом. У межах навчальної програми група Коробки розробляла відразу кілька бізнес-ідей, пріоритетною з яких стала концепція створення застосунку для подорожуючих.

 

«Ми розробили проєкт для туристів, які шукають людину, яка може показати місто. Наша цільова аудиторія — це професійні гіди, екскурсоводи, краєзнавці, подорожуючі. Також розглядали ідею кооперації з локальними бізнесами, бо коли ти подорожуєш, тобі цікава не лише архітектура, але й особливі місця, кав’ярні, які варто відвідати.

 

 

Цінним для нас був фідбек від викладачів. Відчувалась відкритість у спілкуванні, зовсім новий підхід до навчання, де все залежить від внутрішньої мотивації учасника. Загалом все було дуже драйвово, бо ти розумієш, які люди тебе оточують, вони готові рухатися вперед і будувати щось корисне разом». 

 

У нашій команді були українці, які живуть в Іспанії, Польщі, Німеччині, і це круто, бо кожен може показати й підсвітити тобі те, чого ти раніше не бачив. Майбутнім учасникам програми Берклі можу порадити тільки те, щоб по-справжньому отримувати кайф від навчання. Я не знаю, коли я ще буду мати змогу перейняти досвід у професорів одного з кращих університетів світу».

 

 

Вже у березні стартує другий сезон  навчання для підприємців Berkeley Spring at Promprylad. Експерти з Кремнієвої долини ділитимуться з учасниками знаннями з лідерства, прототипування продуктів, бізнес-аналітики, стратегії ведення переговорів та інших підприємницьких навичок. 

 

Бажаєте стати учасником другого сезону Berkeley at Promprylad? Тоді реєструйтеся на лінком: https://promprylad.ua/berkeley-spring-school/