Відродження легенди – Юрій Филюк розповів про унікальний франківський проект у влозі Андрія Федоріва - Промприлад. Реновація

Відродження легенди – Юрій Филюк розповів про унікальний франківський проект у влозі Андрія Федоріва

Юрій Филюк став героєм нового випуску відеоблогу відомого маркетолога та бізнесмена Андрія Федоріва. На Youtube-каналі FEDORIV VLOG з’явилось відео під назвою «Відродження легенди.Promprylad.Renovation».

 

У випуску Юрій розповів про унікальний для України та світу проект з трансформації заводу у центрі Івано-Франківська на «територію майбутнього», співвласником якої може стати кожен. Ініціатор проекту та генеральний директор, Филюк поділився тим, як зародилась неймовірна ідея, у яку вже повірили десятки інвесторів та партнерів.

«Промприлад – це завод, якому вже більше ста років. Колись, в кращі часи, він був лідером науково-технічного прогресу цілого регіону, але за пострадянський період втратив свої потужності.  Ми вирішили подумати, що можна зробити з ним уже в новому контексті: як переосмислити функції заводу, щоб наповнити його новим життям, функціями і сенсами.»

 

За словами Юрія, ретельна підготовка до запуску тривала кілька років. Підрозділ Стенфордського інституту на прохання команди проекту провів дослідження економіки й потреб регіону, Ernst&Young розробили бізнес-план. Все для того, щоб Promprylad.Renovation мав необхідну експертизу, надійних партнерів і чітке бачення, аби подолати масштабні виклики та втілювати в життя настільки грандіозний проект, «який остаточно перезавантажить місто, район і виведе їх на нову траєкторію розвитку.»

 

Promprylad.Renovation покликаний об’єднувати на різних рівнях: покоління, світогляди, напрями, виробництво речей і генерацію ідей та інновацій. Юрій розповідає, що створювати таку інклюзивну, актуальну і відкриту для всіх «територію майбутнього» допомагає імпакт-інвестиційна бізнес-модель. Промприлад не має єдиного власника: інвестувати від $1000, а потім отримувати 8-10% річних дивідендів, може кожен!

 

Наприкінці травня до проекту у якості інвестора долучився й Андрій Федорів. У Facebook-пості він ділився новиною: «Прийняв рішення інвестувати $10000 у проект «Промприлад» в Івано-Франківську. Не тому, що хочу швидко заробити – хочу, щоб проект вийшов. Юра Филюк взявся за громадний проект креативного кластеру, за ревіталізацію величезного заводу в центрі міста. І я абсолютно певен, що це каталізатор, який стимулює розвиток ще великої кількості проектів.»

 

Відео тут

 

Нагадаємо, що ініціатором проекту Промприлад.Реновація виступила івано-франківська платформа «Тепле місто», яка реалізувала понад 400 різноманітних ініціатив та проектів, зокрема громадський ресторан Urban Space 100. Згідно з інвестиційним планом протягом 5 років проект залучить понад 700 мільйонів гривень, аби поетапно запустити на 37 тис. кв. м. території Промприладу 6 будівель і парк. Усі інвестори отримують повернення вкладень у вигляді дивідендів, при цьому завдяки своїй інвестиції сприятимуть і розвитку міста та регіону.

 

 

Станом на сьогодні проект вже зібрав близько 70 млн. грн. від понад 100 інвесторів – міжнародних організацій, компаній та приватних інвесторів. Близько 15% просторів заводу вже ревіталізовано: для перевірки гіпотез та відпрацювання процесу реконструкції запущено пілотний поверх, де більше року функціонують 16 різних проектів-представників 4 ключових напрямів, на яких сфокусований Промприлад: нова економіка, урбаністика, сучасне мистецтво та неформальна освіта.