Укргазбанк надасть 60 млн грн фінансування інноваційному центру Промприлад.Реновація - Промприлад. Реновація

Укргазбанк надасть 60 млн грн фінансування інноваційному центру Промприлад.Реновація

Державний Укргазбанк видасть кредит у розмірі 60 млн грн на завершення другої черги реконструкції території заводу у рамках проєкту Промприлад.Реновація. Кредитну угоду укладуть за програмою  “Доступні кредити 5-7-9%”.

 

Релокація 12 нових бізнесів і команд на Промприлад дала розуміння, що проєкт має достатній потенціал для розміщення нових компаній та створення значної кількості додаткових робочих місць. Зараз головна мета – прискорити процес реконструкції та ввести в експлуатацію від 17 до 24 тис. м² територій заводу. У реалізації цього задуму вагому роль відіграє фінансова підтримка від Укргазбанку, що особливо важливо у контексті переміщення бізнесів на захід України та підтримки вітчизняної економіки. 

 

“Очевидно, що війна один із найбільших викликів як для всієї держави, так і для нашої економіки зокрема. У цих умовах економічний фронт один із найважливіших, оскільки він забезпечує фундамент для нашої подальшої боротьби. Зрозуміло, що в такі моменти звичні для мирного періоду інструменти фінансування більшою мірою зникають, хоча вони зараз не менш, а подекуди більш важливі, ніж у мирний час.

 

Завдяки Укргазбанку та державній програмі розвитку бізнесу “5-7-9%” з нулем під час війни, нам вдалося знайти таку підтримку, яка дозволяє, не зважаючи ні на що, розвиватися далі і в цей час створювати додаткові робочі місця задля підсилення економіки. Під час війни це особливо важливо для підприємців, які зараз вимушено опинились на заході країни.

 

Ми впевнені, що це лише початок довгої та плідної співпраці з Укргазбанком на шляху реалізації всього масштабу проєкту” – зазначає ініціатор та керівник проєкту «Промприлад.Реновація» Юрій Филюк. 

 

У  другій черзі будівництва на Промприладі заплановано відкриття фудмаркету, крафтової пивоварні, офісів інноваційних компаній, артцентру, тренажерного залу, магазинів. Загалом з початку реалізації проєкт залучив $13,1 млн від 1270 приватних інвесторів та компаній з України та 20 країн світу. Це унікальний для України успішний кейс імпакт-інвестування, де йдеться не тільки про прибуток, але й про корисний соціальний вплив. За методикою, запропонованою PACT, було обраховано, що кожен інвестований долар створить 5 доларів соціального ефекту. 

 

Ще на початку широкомасштабної війни проєкт Промприлад.Реновація спільно з партнерами запустили платформу Save Business Now – центр підтримки українського бізнесу в Івано-Франківську та області.  Ця ініціатива допомогла релокуватися та відновити роботу 47 компаніям, частина з яких розмістилися безпосередньо на Промприладі. Потреба в розбудові додаткової інфраструктури є нагальною, тож фінансування від Укргазбанку – це значний крок вперед у розвитку проєкту. 

 

Програма “Доступні кредити 5-7-9%” передбачає надання кредиту будь-якому українському бізнесу під 0% протягом дії воєнного стану та упродовж місяця після його завершення. Після цього, до кінця дії кредитного договору,  діятиме кредитна ставка у 5%. 

 

На сьогодні Укргазбанк лідирує серед 42 банків-учасників програми за кількістю виданих кредитів. Всього станом на 29 серпня 2022 року державний банк уклав 3180 «5-7-9%» угод на суму 11,7 млрд грн, 1,9 млрд грн з яких – це інвестиційні проєкти.

«Укргазбанк був першим банком, що уклав угоду про співробітництво з Фондом розвитку підприємництва в рамках Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» і загалом є одним із найактивніших її учасників. Військовий період не став винятком.

 

Розуміючи ключову роль саме державних банків у підтримці економіки країни під час війни, Укргазбанк не зупинив кредитування реального сектору ні на день. Ми фінансуємо агросектор та його суміжні галузі, підприємства критичної інфраструктури, харчову промисловість, продуктовий рітейл, створення нових виробничих потужностей тощо.

 

Запровадили також низку спеціальних продуктів, об’єднавши їх у «Програму підтримки українського бізнесу». Вони передбачають фінансування релокації бізнесу для підприємців у більш безпечні регіони; нового обладнання для відновлення або модернізації виробництва; експортних контрактів у співпраці з Експортно-кредитним агентством – для тих бізнесів, що експортують, або шукають можливості для розширення збуту своєї продукції на зовнішніх ринках.

 

Тож, наша участь в інвестиційному проєкті Промприлад.Реновація є черговим дієвим кроком Укргазбанку з підтримки бізнесу та економіки країни у цей надскладний для неї період», – зазначив заступник голови правління Укргазбанку Денис Чернишов.  

 

Промприлад.Реновація – інноваційний центр на базі старого заводу “Промприлад” у центрі Івано-Франківська. Загальна площа об’єкта сягає понад 40 тис. м². Проєкт передбачає поступову реконструкцію території у міру залучення інвестицій. Відновлення будівництва наступних 17 тис. м², поява нових резидентів на Промприладі у час війни та довіра до проєкту з боку банківських установ – маркери, що вселяють впевненість у розвитку інноваційного центру, а також закладають фундамент сильної економіки, вкрай необхідної для післявоєнної відбудови.