Промприлад.Реновація об’єднав вже 100 інвесторів довкола трансформації заводу на інноваційний центр - Промприлад. Реновація

Промприлад.Реновація об’єднав вже 100 інвесторів довкола трансформації заводу на інноваційний центр

Більше $2,6 млн інвестицій, десятки партнерів, 15% реалізованого проекту. А тепер і 100 інвесторів! Кількість компаній та приватних осіб, які інвестували від $1000 у трансформацію заводу Промприлад на інноваційний центр перейшла за позначку першої сотні.

 

Перші 100 інвесторів Промприлад.Реновація – це  люди, які обрали унікальний для країни та світу проект як вигідну альтернативу депозитам та нерухомості. Це перші 100 людей, які вже інвестували у майбутнє, що твориться на 38 тисячах квадратних метрів старого заводу в Івано-Франківську. Серед інвесторів Промприладу наразі десятки міжнародних та українських організацій і приватних осіб. Наприклад, українська ІТ-компанія MacPaw, фінансова компанія FinStream, ІТ-підприємець Віктор Сарапін, юридична компанія Moris Group, відомий експерт з маркетингу Андрій Федорів, компанія HD Group та низка інших інвесторів. Партнерами проекту вже стали низка організацій та фондів: Івано-Франківська міська рада, німецький MitOst, CANactions, Robert Bosch Foundation, BMW Foundation, Impact Hub Odessa, уряди Швеції, Канади, Великобританії, SRI International (Стенфордський інститут досліджень).

 

Промприлад.Реновація – це трансформація старого заводу на територію взаємодії людей, бізнесів, освітніх, культурних та соціальних ініціатив. Проект не має єдиного інвестора: долучитись до реалізації і стати співвласником «території майбутнього» може кожен! Мінімальна інвестиція складає 1000 долл. Усі інвестори отримують повернення вкладень у вигляді дивідендів 10-12% річних у долл., при цьому завдяки своїй інвестиції сприятимуть й внеску у розвиток міста та регіону.

Нагадаємо, що ініціатором проекту Промприлад.Реновація виступила івано-франківська платформа «Тепле Місто», яка реалізувала понад 400 різноманітних ініціатив та проектів, зокрема громадський ресторан Urban Space 100. Згідно з інвестиційним планом протягом 5 років проект залучить понад 700 мільйонів гривень, аби поетапно запустити на 38 тис. кв. м. території Промприладу 6 будівель і парк. Усі інвестори отримують повернення вкладень у вигляді дивідендів, при цьому завдяки своїй інвестиції сприятимуть і розвитку міста та регіону.

 

Станом на сьогодні проект вже зібрав близько 70 млн. грн. Близько 15% просторів заводу вже ревіталізовано. Для перевірки гіпотез та відпрацювання процесу реконструкції запущено пілотний поверх, де більше року функціонують 16 різних проектів-представників 4 ключових напрямів, на яких сфокусований Промприлад: нова економіка, урбаністика, сучасне мистецтво та неформальна освіта.

Atlantic Council назвав його «найбільш вражаючим проектом громадянського суспільства в Україні», а ООН Partnership For Sustainability Award визнали Промприлад найкращим у категорії «Економічний розвиток». Адже проект може бути прикладом переосмислення індустріального минулого та вирішення складних суспільних задач у інших країнах по всьому світі.