Перша леді України відвідала Промприлад - Промприлад. Реновація

Перша леді України відвідала Промприлад

Перша леді України Олена Зеленська відвідала Промприлад.Реновація, де вже більш як 5 років здійснюють масштабну ревіталізацію старого заводу. Разом з CEO проєкту Юрієм Филюком та директоркою Фонду Промприладу Людмилою Крижановською перша леді ознайомилася з можливостями майбутньої співпраці та реплікації досвіду Промприладу на інших постіндустріальних об’єктах країни.Вже зараз тут працюють 32 організації та команди, що розвивають бізнеси та громадські ініціативи на перетині нової економіки, неформальної освіти, сучасного мистецтва  та урбаністики.


Олена Зеленська зустрілась з командою Промприладу та поспілкувалась з резидентами інноваційного центру, зокрема керівниками найбільшого мейкерспейсу в Україні — урбаністичної лабораторії MetaLab. У березні 2022 команда Metalab спільно з колегами з інших міст започаткували проєкт КО-ХАТИ, у межах якого облаштовують комфортне і гідне житло для людей, що були змушені покинути свої домівки через війну.

 

 

 

Також перша леді України познайомилась із засновницею сталого бренду жіночого одягу Framiore Наталкою Найдою, що з початку повномасштабного вторгнення почав закривати потреби військових. Серед основних напрямків роботи: виробництво модульних спальників, вогнетривкої форми для тактичної та армійської авіації, тактичних наплічників, адаптивного одягу для поранених військових. 

 

 

Про свою професійну нішу в екосистемі Промприладу розповіли митець та музикант, засновник майстерні «Особливі інтер’єри»  Ярема Стецик та художник Віталій Грех. Досвідом роботи з дітьми у сфері початкової ІТ-освіти, 2D-анімації й 3D-моделювання поділилися керівниці «РобоклубІФ»Ірина Молінська та Олена Манів-Головецька

 

 

 

Також Олена Зеленська відвідала «Міську читальню» — публічний простір, де зібрано понад 200 книжок від українських видавців. Проєкт реалізували у межах програми «Читай» — ініціативи культурного напрямку платформи «Тепле Місто» — одного зі стратегічних партнерів та резидентів Промприладу.

 

У межах візиту Олена Зеленська поспілкувалась з Ігорем Попадюком — директором Департаменту інвестиційної політики Івано-Франківської міської ради, офіс управління якого розміщений на Промприладі ще з початку запуску проєкту. Наразі це перший випадок в Україні, коли міська адміністрація переїхала з адмінбудівлі до просторів інноваційного центру, створивши баланс у трикутнику «бізнес – влада – суспільство».

 

«Тут знайшли роботу і самореалізацію і місцеві мешканці, і ВПО, тут працюють, творять, зустрічаються проводять час. Змінюючись сам, простір змінює ціле місто, і навіть в масштабах країни таке переосмислення заводу — унікальний приклад. Є термін «інклюзивна економіка», так ось, «Промприлад.Реновація» саме такий приклад – коли старе наповнюється новим змістом і оживає, зруйноване відбудовується ще кращим, інтереси всіх — враховані і поєднані, а розвиток ​​— доступний для всіх. Це один із тих принципів, за якими має відбудовуватися і вся країна», — сказала Олена Зеленська.

 

 

До кінця 2023 року команда проєкту завершить реалізацію II черги будівництва площею 12 907 м², яка разом із I чергою становитиме близько 50% реалізованого проєкту. Загальна ж площа території інноваційного центру складе 41 905 м². На місці колишніх виробничих цехів діятиме збалансована екосистема з можливостями для навчання, роботи та розвитку. Серед них: школа нових професій, Мейкер Спейс, фудмаркет з 15 ресторанними концепціями, міська читальня та книгарня, альтернативна школа для дітей, спортивний центр, концертний-зал, коворкінг для батьків з дитячою кімнатою, зал для занять йогою та сучасним танцем, станція сортування, готель та хостел-колівінг.

 

Унікальною у Промприлад.Реновація є імпакт-інвестиційна модель, що дозволила залучити у проєкт понад півтори тисячі інвесторів з 28 країн світу. Кожен з них не просто став співвласником заводу, але й зробив свій внесок у соціально-економічний розвиток міста та регіону. Станом на сьогодні команді проєкту вдалося залучити $16 млн приватних інвестицій.

 

 

Фото: Офіс першої леді