Міський сад на даху Промприлад.Реновація - Промприлад. Реновація

Міський сад на даху Промприлад.Реновація

Urban Garden  це екопроєкт, що створюється на даху Промприлад.Реновація за принципом циркулярної економіки та покликаний зменшити негативний вплив людини на довкілля. Зараз запущено пілотну версію саду: встановлено невелику стійку з овочевими культурами та пряними травами. Усе для того, щоб перевірити наскільки це цікаво громаді, резидентам, відвідувачам та комахам, які живуть у місті. 

Над Urban Garden працює команда RE:laboratory, діяльність якої об’єднує три напрямки: 

– збір та переробку ТПВ (промислову та творчу);

– популяризацію свідомого споживання шляхом просвітницької діяльності;

– об’єднання громади, бізнесу та влади для спільних ефективних дій в напрямку поводження з ТПВ.

RE:laboratory прагнуть створити простір, який дасть можливість пройти весь шлях екологічного садівництва: компостування органічних відходів, вирощування на їх основі корисних продуктів та споживання вирощуваних рослин.  У планах на майбутнє в лабораторії налагодити інфраструктуру збору та використання органічних відходів. І вже наступного сезону створити масштабний міський сад на даху Промприлад.Реновація.

 

 

Чому саме міський сад? Адже навколо є багато сільських територій, де також вирощують овочі й фрукти й привозять їх до Франківська. Річ у тому, що у час, коли проблема обмежених ресурсів, включно з харчовими, хвилює весь світ, міста налагоджують вирощення продуктів у своїх межах та їх циркуляцію серед мешканців. Це може дати містянам більше певності у майбутньому. До того, впродовж останніх років зростає попит на вирощену в екологічних умовах їжу, тож чому б не виростити її самотужки й зменшити використання ресурсів на транспортування?

Міський сад — це ще й про раціональне використання простору. Його можна зробити будь-де, як от на території університету чи на даху ТЦ (в нашому випадку — заводу). У світі це явище набуває найрізноманітніших форм. Наприклад, у Кройцбергу фрукти та овочі вирощують у мішках з-під рису та перероблених Tetra Pak пакуваннях. У Сингапурі, де густота населення дуже висока, а місця для таких просторів мало, для рослин побудували окремий хмарочос Sky Greens. Міський сад створили навіть в аеропорту Чикаго. Окрім того, що тут вирощують зелень, такий простір допомагає знизити рівень стресу серед тих, хто подорожує літаками.

Бачили вже нашу мініверсію міського саду? А хотіли б там щось виростити? Наступного разу, коли завітаєте на Промприлад.Реновація не соромтеся запитати про садівництво на заводі — RE: laboratory радо розкажуть усе детальніше.