Мейкер Спейс — драйвер розвитку інновацій та креативних індустрій на Промприладі - Промприлад. Реновація

Мейкер Спейс — драйвер розвитку інновацій та креативних індустрій на Промприладі

Відкритий простір «Парасолька» — це креативне середовище для мейкерів, майстрів, столярів, дизайнерів, яке заснували партнери та одні з резидентів Промприлад.Реновація — урбаністична лабораторія Metalab. Майстерні оснащені всіма необхідними інструментами та обладнанням, резиденти працюють у спільному робочому просторі та періодично проводять відкриті події з проєктування та прототипування. Мейкер Спейс — це унікальне поєднання предметного дизайну, таланту та можливостей для мейкерів та дослідників тестувати свої ідеї. Розповідаємо про ідеї креативного простору через особисті історії його резидентів. 

 

 

Одним з орендарів простору є Борис — засновник бренду Stoliari — локальної майстерні з проєктування та виготовлення дерев’яних виробів. Команда понад 4 роки успішно займається розробкою меблів, продукт-дизайном та дослідженням використання нових матеріалів у сфері виробництва меблів. Здійснюють індивідуальні замовлення, займаються малосерійним виробництвом. З початком повномасштабної війни Stoliari долучилися до тилової оборони.

 

«Після повномасштабного вторгнення більшість проєктів ми заморозили, команда припинила комерційну діяльність та намагалась бути корисною у тій сфері, де маємо експертність. У той час було багато запитів по металообробці, тому долучились до цього напрямку: робили бліндажні скобки, їжаки різних розмірів, протиколісні шипи. З цікавого — переобладнали вантажівку у броньований автомобіль.

 

 

У певний момент у просторі одночасно full time могли працювати близько 10 людей. Я дякую їм, дякую фонду Save Ukraine Now котрий допомагав з координацією, пошуком матеріалів, закривав частину витрат.

Цікавим столярним проєктом було виготовлення, спільно з Metal Time, підставок під нагороди для фонду “Повернись живим”. Українська збірна, яка брала участь у “Invictus Games” передала їх як знак вдячності за підтримку та допомогу європейським політикам та навіть членам британської королівської родини»

 

 

У  проєкті CO-HATY, ініційованому урбан лабораторією Metalab, команда Stoliari займалась забезпеченням житла для ВПО, перетворюючи старі приміщення на затишні та теплі домівки. У подібному проєкті із львівськими урбаністами Rubber City команда зайнялася проблемою зберігання речей. У результаті роботи отримали функціональний модуль, який може служити стелажем, шафою, робочим столом, вішаком для одягу та навіть перегородкою, для розв’язання проблеми зонування кімнат у помешканнях ВПО.

Багато виробів від бренду Stoliari використовують резиденти та гості Промприладу, з останнього — команда виготовила перегородки для Business Support Center and Coworking. Вони зонують простір та знижують рівень шуму, адже виконані із використанням спеціальних шумопоглинаючих панелей.

 

 

«Для мене Промприлад — це люди. Це хаб, де багато спеціалістів у різних сферах і дуже класно шукати точки дотику для співпраці, здійснення спільних проєктів. Тут все дуже поєднано: я п’ю каву на PromBar, який у нас замовляє стільці, замовляю футболку з принтом Stoliari у Саші й Тані з Print Bar Studio, і мовчу вже про Metalab, з якими багато років співпрацюємо. Промприлад — це велика родина, з якою я знайомий  більш як 4 роки. Це класні люди, які дивують, заряджають і біля яких ростеш. Місце для праці може бути будь-яке, але воно не дасть того тепла, яке дає Промприлад. Тому це мій вибір»

 

 

Ще одним резидентом Мейкер Спейсу є Павло — засновник Metal Time, який займається проєктуванням та виготовленням металоконструкцій, реалізацією індивідуальних проєктів. Понад два роки тому, шукаючи можливість та простір для самореалізації, хлопець опинився на Промприладі й з того часу став невіддільною частиною спільноти.

 

«З перших днів повномасштабного вторгнення всі резиденти були тут. Спочатку допомагали облаштовувати простір для внутрішньо переміщених осіб, бо тут було дуже багато людей. Згодом з’явився великий запит по металообробці: виготовляли оборонні металоконструкції, переробляли та допрацьовували захист автомобілів для наших хлопців.

 

 

У межах ініціативи CO-HATY виготовляли металеві стелажі, а на початку цього року розробляли вуличні меблі для гуртожитків. Масштабним і цікавим був проєкт від берлінської благодійної організації “Cadus”, у межах якого ми працювали над переобладнанням рейсового автобуса в реанімобіль. У результаті отримали транспорт, що може перевозити чотирьох важкопоранених і до 10 легкопоранених одночасно. Автобус обладнаний усіма необхідними засобами для надання першої домедичної допомоги, є місця для парамедиків»

 

Спільно із друзями з Stoliari команда Metal Time виконувала замовлення від фонду “Повернись живим”: виготовлення командних коїнів для української збірної на “Invictus Games”. Для фонду виготовляли також піни – значки, які можна побачити на піджаках його працівників.  

 

«Для мене Промприлад — це найперше люди: друзі, колеги. Це — родина. Географічно можна мати виробництво будь-де, але ком’юніті, де ти можеш порадитись, взаємодопомога, люди з подібним вектором бачення, які допомагають та підтримують — вони тут»

 

 

У майбутньому Мейкер Спейс на Промприладі відповідатиме концепції демократизації технології, за умов якої люди із різними ідеями та досвідом отримують доступ до освітніх можливостей та технічних знань. Тут вони зможуть тестувати власні розробки та продукти перед запуском серійного виробництва. Для користування майстернею чи лабораторією достатньо буде кількох тренінгів та базової обізнаності щодо правил техніки безпеки.

 

«Найбільше ми зараз інвестуємо у колаборацію та синергію, — каже співзасновниця Мейкер Спейсу, кураторка MetaLab Анна Пашинська. — Бо часто підприємці, дизайнери, науковці — окремо й не завжди розуміють, як разом працювати. Тому ми хочемо, щоб ці різні напрямки навчилися разом працювати. Сподіваємось, ми надихатимемо все більше людей бути сміливішими й застосовувати все більше інновацій».