Для Промприлад.Реновація розробляють візію у сфері кругової економіки - Промприлад. Реновація

Для Промприлад.Реновація розробляють візію у сфері кругової економіки

Стратегічний партнер Промприлад.Реновація платформа Тепле Місто розпочала співпрацю зі знаною нідерландською компанією Metabolic. Мета спільної роботи — створення кругової стратегії, згідно з принципами кругової економіки, для інноваційного центру Промприлад.Реновація.

В рамках співпраці відбувся перший воркшоп, в якому взяли участь партнери Промприлад.Реновація: платформа «Тепле Місто», LvBS, Beetroot Academy, DELTA, Metalab та резиденти RE: laboratory. Воркшоп відбувся у zoom-форматі, під кураторством експертів голландської компанії Metabolic — Nico Schouten, Fanny Thibault, Pieter Witteveen & Matilde Breda.

Учасники розглянули основні положення, тенденції та імплементовані проєкти у рамках кругової економіки у Європі і США. Беручи до уваги попередньо проведений аналіз матеріальних потоків, робочі групи спільно визначили підходи, які використовуватиме Промприлад.Реновація під час реконструкції та роботи центру в майбутньому.

Промприлад має потенціал імплементувати кращі практики та інновації, згідно з принципами кругової економіки. Інноваційний центр може функціонувати як “miniature circular city” (мініатюрне місто з круговою економікою), де відходи, що утворюються одним орендарем, — є сировиною для іншого. Місцем, де діють виробничі та науково-дослідні програми, а також проводиться соціальна та освітня робота для сталого розвитку Івано-Франківська. При реконструкції та будівельних роботах команда має намір використати, де можливо, наявні на заводі оздоблювальні матеріали й зберегти індустріальну автентику, впровадити енергоефективні технології й практики зеленого будівництва.

“Будівництво та реконструкцію на Промприлад.Реновація очолює наш партнер та інвестор — міжнародна компанія DELTА. Тому сертифікація наших будівель буде здійснюватися відповідно до міжнародних стандартів Green Building, що включає набір рейтингових систем для проєктування, будівництва, експлуатації, втілення екодизайну та подальшого обслуговування, що ставить за мету допомогти користувачам бути екологічно відповідальними та ефективно використовувати ресурси”, – ділиться керівник з розвитку будівництва Промприлад.Реновація, Олександр Токмиленко.

Важливим також залишається опрацювання методології по скороченню, переробленню чи повторному використанню ресурсів. Тому, під час воркшопу, учасники мали змогу виконати практичні завдання та генерувати спільне бачення щодо апробації підходів кругової економіки при реконструкції та подальшій роботі інноваційного центру. Згодом напрацювання ляжуть в основу нових системних підходів розбудови та функціоналу Промприлад.Реновація.

Для довідки* Metabolic — це відомі експерти у створенні стратегій циркулярної економіки для масштабних проєктів та цілих міст. Ознайомитись з прикладами їх робіт можна тут. Місія компанії — трансформувати світову економіку до фундаментально сталого стану: допомагати створювати економічні моделі, які забезпечують добробут та процвітання, не порушуючи безпечних меж використання природних ресурсів Землі.