Дискусія: «Взаємодія місцевої влади з підприємцями як чинники розширення підприємництва й інновацій» під час другого всеукраїнського Brave Summit - Промприлад. Реновація

Дискусія: «Взаємодія місцевої влади з підприємцями як чинники розширення підприємництва й інновацій» під час другого всеукраїнського Brave Summit

Допомога українській армії, розвиток інновацій, співпраця з бізнесом та облаштування благоустрою громади — якою має бути пріоритетність роботи міської влади в умовах повномасштабної війни? Про це спілкувалися учасники панельної дискусії «Свобода та права на місцях, взаємодія місцевої влади з підприємцями як чинники розширення підприємництва та інновацій в громаді». Серед запрошених панелістів: міський голова Хмельницького Олександр Симчишин, міський голова Чорткова Володимир Шматько, міський голова Калуша Андрій Найда та міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. Модерував розмову член правління ГО «Агенція відновлення та розвитку» Тарас Бик.

 

Зокрема, Руслан Марцінків висловив думку, що без ефективного виробництва та підприємництва громаді складно забезпечувати країні надійний тил. А тому місцевій владі важливо самостійно шукати інструменти економічного розвитку.

 

«Івано-Франківськ особливий тим, що 97% бізнесу – це малий бізнес. Ми не є індустріальне місто, і, напевно, франківці б не хотіли, щоб тут було хімічне виробництво, чи важке металургійне, пов’язане із забрудненням екології. У нас є пріоритет, щоб цей бізнес був максимально екологічним та інноваційним. Промприлад.Реновація, який сьогодні розвивається, це теж великий приклад того, в якому напрямку розвитку бізнесу хотілося б, щоб рухався Івано-Франківськ».

 

Калуська міська рада зосередила роботу на будівництві нових промислових об’єктів та створенні додаткових робочих місць з конкурентною заробітною платою. Також в пріоритеті: економія енергоресурсів та залучення грантових коштів для розвитку громади.

 

Володимир Шматько наголосив на проблемі міграційної кризи та важливості грамотного налагодження співпраці бізнесу та громади. Зі свого боку Олександр Симчишин зазначив, що українським містам необхідно кооперувати свої зусилля, щоб покращувати інвестиційний клімат України. Це допоможе не тільки рухатися вперед на тлі війни, але й у майбутньому скласти гідну конкуренцію містам Східної Європи.

 

Панельну дискусію за участі міських голів провели у межах другого всеукраїнського Brave Summit в Івано-Франківську. Переглянути запис повної розмови можна у відео:

 

 

Подію було організовано Фондом Промприладу у партнерстві з Бізнес-школою УКУ в межах проєкту Центр підтримки бізнесу як місце для нових можливостей відновлення бізнесу за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка України».
Медіапартнери: Liga.net та The Village.