«Антидепресанти від Юрка»: у Франківську шиють адаптивний одяг для поранених військових - Промприлад. Реновація

«Антидепресанти від Юрка»: у Франківську шиють адаптивний одяг для поранених військових

Франківська майстерня Bukvica спільно з командою Framiore, родиною Стециків та Івано-Франківською обласною клінічною лікарнею запустили спільний проєкт: «Антидепресанти від Юрка». За одну продану футболку виготовляють один комплект «адаптивного одягу» для поранених військових, які проходять лікування в Обласній клінічній лікарні та інших реабілітаційних центрах України. Розповідаємо про глибинні сенси проєкту та перші результати роботи.

 

 

Юрій Стецик – син Яреми та Наталії Стециків – у свої 23 роки із перших днів повномасштабної війни став на захист України. У мирному житті займався мистецтвом та музикою, організовував фестивалі та разом із батьком оформлював дизайни інтер’єрів. До початку повномасштабного вторгнення працював у майстерні шовкотрафаретного друку «Bukvica».

Юрко став одним з інвесторів проєкту Промприлад.Реновація, мотивуючи своє рішення тим, що «Промприлад годував його дуже кльовими подіями, людьми, роботою, можливістю для реалізації. І хотілося бути фізично причетним до реалізації цього проєкту».

 


У грудні 2022 року під час виконання бойового завдання в Запорізькій області Юрко зник безвісти. З того часу сім’я та друзі юнака присвячують йому благодійні проєкти, один із яких – «Антидепресанти від Юрка».

 

У межах ініціативи Bukvica виготовляє дизайнерські футболки із портретом Юрія та життєствердною цитатою, взятою із його записника: «Люди вилазять із густішого».

 

 

«У цій короткій фразі – і відчуття чорної діри, і впевненість, що з неї можна і треба вийти. Саме те, що потрібно, коли навіть не бачиш сенсу шукати хоч який-небудь сенс. Бо всім нам дуже треба знати, що люди вилазять і з густішого» – ділиться мати Юрка Наталія Стецик.

                                                     
Придбати «Антидепресанти від Юрка» можна двома способами:

  • зробити передзамовлення, посилання на анкету тут: 

https://forms.gle/L7WwKiazoPMQFYNU6  

  • придбати футболку на Промприладі в цеху Framiore (вул.Української Перемоги, 23. Корпус С)

Загалом розробили футболки у трьох дизайнах та трьох розмірах чотирьох кольорів. Розробкою макетів для трафаретів займався друг Юрка Стецика — Юрій Коренюк. Разом вони були учасниками музичного гурту «Трясовина». Кожен принт – унікальний, та, окрім того, світяться в темряві під ультрафіолетом.

 

 

Вартість одного екземпляру – 1000 грн. За виручені кошти з продажу футболок міжнародний бренд Framiore, що є резидентом Промприладу, шиє «адаптивний одяг» для поранених військових. Це футболки та шорти на липучках та з додатковими замками, що легко трансформуються відповідно до потреб військових під час реабілітаційного періоду. Наприклад, якщо в пораненого встановлений апарат Ілізарова.

«Від початку війни у нашій лікарні пройшли лікування майже 4 тисячі військових. Станом на сьогодні лікування проходить близько двохсот військовослужбовців. Для багатьох із них наш заклад стає домом на кілька місяців, бо важкі поранення потребують тривалого лікування. Тому почуватися зручно й виглядати пристойно, наскільки це можливо, є щоденною потребою для військового.  І неабияким викликом.

 

Цінуємо пропозицію Bukvica  щодо співпраці й нам тепло від того, що розширюється коло небайдужих, які відгукуються на потреби закладу й допомоги бійцям» – зазначають в  КНП ОКЛ Івано-Франківської обласної ради.Як зазначають у Bukvica, за перший тиждень від старту проєкту вдалося зібрати 127 тис. грн, із яких 47 тис. грн – благодійні внески на Монобанку. Також отримали перші замовлення від травматологічного та опікового відділень Івано-Франківської ОКЛ на виготовлення 110 одиниць одягу. Вже наступного тижня їх відшивають та передадуть у лікарню.

Якщо вас не цікавить футболка, підтримати проєкт можна за лінком: https://send.monobank.ua/jar/oMBVrqq6d 

Засновниця Framiore Наталка Найда каже: спецодяг для поранених військових будуть відшивати до тих пір, допоки у цьому буде потреба.

 

«Разом із передзамовленнями на футболки, люди пишуть повідомлення та побажання. Ми роздруковуємо ці листи і передаємо їх разом з одягом в лікарні військовим. Придбати футболки можна в цеху Framiore, або зробити передзамовлення, обравши розмір, колір та дизайн.

Живи, заохочуй жити інших і не забувай: «Люди вилазять і з густішого!».

 

 

Цікаво, що дідусь Юрка – художник Михайло Стецик, у 70-тих роках працював на заводі «Промприлад». Тоді ж створив барельєф «Технічний прогрес на Прикарпатті» (1978 р.), що до сьогодні прикрашає стіну одного з корпусів заводу. У реконструкції барельєфу у 2019 році допомагав і сам Юрко Стецик.