Підприємиця Марта Кондрин — переможниця конкурсу інноваційних ваучерів. Дослідниця створює екошкіру з міцелію грибів - Промприлад. Реновація

Підприємиця Марта Кондрин — переможниця конкурсу інноваційних ваучерів. Дослідниця створює екошкіру з міцелію грибів

Марта Кондрин – резидентка Промприладу, співвласниця бізнесу з виробництва шкіряних виробів. Як підприємиці і дослідниці, їй цікаво створити екологічну альтернативу шкірі. Саме над цим Марта працює вже більше року та має успіх у створенні прототипів штучної шкіри з міцелію гриба.

Це не нова технологія у світі, проте коли проходити цей шлях з нуля, а не використовувати існуючі патенти, у дослідників в процесі виникає власна технологія. Власне, технологія яку створює Марта має відмінності від тих, що вже є на ринку.

Саме на патентування цієї технології Марта використала інноваційний ваучер, який отримала як переможниця конкурсу

 


«Про ваучери я дізналася з соціальних мереж, також чула про це на Промприладі. В цей час познайомилася з патентами як процесом. Поговорила з партнеркою по бізнесу і після розмови ми визначилися, що важливо захищати свої ідеї. Хоча, спочатку я не вбачала потреби в отриманні патенту на технологію. Вважала, що патенти потрібні тоді, коли вже є великий бізнес, але це зовсім не так. Вирішила податись на програму інноваційних ваучерів, а після того, як стала однією із двадцяти переможців – разом із патентним повіреним подала заявки на реєстрацію патенту та  реєстрацію торгової марки.

 

Найцікавішим був процес підготовки патенту –  ми працювали зі спеціалістом, прописували все, це досить цікаві процеси, це було щось нове для мене. Я описувала основні тези, а технічний спеціаліст  аналізував існуючі технології, порівнював, описував формулу. Ми отримали дуже багато рекомендацій до нашого процесу на майбутнє»

 

Як зазначає Марта, процес патентування займає 2 роки. Йде процес перевірки, і тільки після завершення цього процесу розробники можуть отримати свідоцтво. Окрім технології можна також патентувати виробничий процес та готовий продукт, це є в планах підприємиць.

«Важливо патентувати і торгову марку, адже можна одного дня прокинутись – а твою назву вже використовує інша компанія. Активно ми працювали близько двох місяців саме з патентним повіреним, коли все описували. Загалом на весь процес пішло близько 3-х місяців. Але ми коли подавались на ваучери, чітко розуміли, що саме робимо і для чого, тому вклались в такий час. Ми розуміли, якого спеціаліста залучати, що ми хочемо в результаті отримати.

 

Коли є патент – до тебе починають більш серйозно ставитись. Це вже сигнал, що ти не просто щось там вдома створюєш, а маєш серйозні наміри використовувати в бізнесі, для розвитку бренду» — ділиться Марта Кондрин, засновниця стартапу Micelia Tech.

Конкурс підтримки інноваційного розвитку малого та середнього підприємництва у Івано-Франківській міській територіальній громаді проводить Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради у межах проєкту «Нова економіка Івано-Франківська (NEF) – підтримка нових кластерів інноваційної економічної діяльності в Івано-Франківську», який фінансується Європейським Союзом в межах програми «Мери за економічне зростання».

За матеріалами: NEF.