Сильна економіка −
сильна армія

інвестувати
Вкладай
від 50 тис. грн
Долучайся до соціально
важливого проєкту
Підсилюй економічний
фронт України

З початком повномасштабної війни росії проти України проєкт Промприлад. Реновація активно включився в боротьбу проти агресора.

Спільно з партнерами ми створили єдиний координаційний центр Save Ukraine Now, головною метою якого є підтримка ЗСУ та тероборони Івано-Франківської області.

Також ми активізували роботу в напрямі підтримки економіки та створили платформу Save Business Now − центр підтримки бізнесів, які в умовах війни вимушені перемістити свій бізнес в Івано-Франківськ та область або ж починати діяльність з нуля. На сьогодні ми отримали понад 100 запитів на релокацію, а 33 компанії вже змогли відновити свою діяльність.

Вони вже працюють, сплачують податки, і тим самим допомагають економіці.

Критичним питанням зараз є відсутність достатньої кількості приміщень.

Наша ціль – в максимально стислі терміни поетапно запустити від 12 до 24 тис. м² критично важливої інфраструктури у двох напрямках – підтримка економіки та інтеграція і реабілітація ВПО.

Це вимагає додаткових інвестицій,
і ти можеш долучитися вже зараз

інвестувати
1. Чому важливо інвестувати саме зараз?

В умовах війни бізнес повинен працювати, щоб допомагати забезпечувати воєнні та гуманітарні потреби держави.

Очевидно, що пріоритетом №1 сьогодні є підтримка армії та тероборони, а також гуманітарна підтримка людей, які постраждали внаслідок війни.

Та наступним пріоритетом після цього має бути економічний фронт.

Відновлення економічної активності, релокейт та перезапуск бізнесу є надважливим фронтом в тилу. Разом з партнерами Промприлад.Реновація створив платформу Save Business Now – ініціативу для підтримки компаній, які в умовах війни вимушені переносити свій бізнес. Ми допомогли відновити роботу вже 33 компаніям та отримали понад 100 запитів від бізнесу на релокацію.

Вже зараз нам бракує приміщень, а загалом по Івано-Франківську ми спостерігаємо брак більшості типів нерухомості: як житлової, так і комерційної.

Відтак, є необхідність продовжити і навіть прискорити реалізацію проєкту Промприлад.Реновація, щоб задовольнити наявні запити та допомогти компаніям знайти місце для своєї діяльності, а людям – роботу та тимчасове житло.

Незважаючи на війну, ми прагнемо до кінця року реконструювати та ввести в експлуатацію додатково від 12 до 24 тис. м2 (залежно від суми залучених коштів). Інвестиційна модель проєкту Промприлад.Реновація дозволяє залучати кошти як від приватних інвесторів, так і від юридичних осіб. Мінімальна сума вкладення 50 тисяч грн. Ми вже об’єднали понад 1000 інвесторів, які активно підтримують проєкт. Та зараз потребуємо додаткових інвестицій.

Це наш економічний фронт, і лише маючи підтримку однодумців-інвесторів, ми зможемо посилити економічну безпеку країни.

2. Як війна вплинула на розвиток проєкту Промприлад.Реновація?
  • З першого тижня активних бойових дій ми спільно з партнерами створили єдиний координаційний центр Save Ukraine Now, головною метою якого є підсилення оборонної спроможності ТрО в Івано-Франківській області та допомога ЗСУ.
  • На третій тиждень війни ми додатково активізували роботу за напрямом підтримки економіки та створили платформу Save Business Now – ініціативу для підтримки компаній, які в умовах війни вимушені релокувати свій бізнес і переносять його в Івано-Франківськ та область. На сьогодні ми отримали понад 100 запитів на релокацію, 33 компанії вже змогли відновити свою діяльність, частина з них розмістилася безпосередньо на Промприладі.
  • Паралельно із запуском нових ініціатив, проаналізувавши всі ризики, ми відновили роботи з реновації приміщень та прагнемо прискорити реалізацію проєкту. Вже до кінця 2022 року ми плануємо ввести в експлуатацію додатково від 12 до 24 тис. м2 (залежно від суми залучених коштів). Це критично важливо для підтримки бізнесів, громадських організацій та внутрішньо переміщених осіб.
  • Щодо економічних наслідків. Тут спостерігається здорожчання вартості будматеріалів, проте підрядники готові давати більш лояльні умови щодо робіт/послуг, оскільки значна кількість проєктів заморожена. Також очікуємо збільшення орендних ставок, оскільки в західні області переїхала значна кількість бізнесів, яким потрібні офісні та виробничі площі для відновлення діяльності.
3. Хто підтримує проєкт та забезпечує його реалізацію?

У нашій спільноті понад 1150 інвесторів та десятки міжнародних партнерів, серед яких уряди Швеції, Канади, Фонд «Відродження», Robert Bosch Foundation та інші. Керівною компанією з будівництва Промприлад є відома європейська компанія DELTA. Також ми співпрацюємо з Івано-Франківською міською радою та провідними українськими компаніями, такими як Нова Пошта, MacPaw, EPAM Україна та ін.

Зараз команда проєкту зосередила зусилля на пошуку грантової підтримки від національних і міжнародних партнерів. Також ми відновлюємо залучення інвестицій в рамках третього раунду інвестування та збільшуємо загальну суму інвестицій у загальній структурі фінансування з $12 млн до $15 млн. Це дозволить проєкту продовжувати будівництво, попри обмежений доступ до кредитного фінансування.

4. Як змінилася дохідність проєкту? Які зараз фінансові показники?

Прогнозована дохідність для інвесторів може знизитись не більше ніж на 1% через зміну у структурі фінансування проєкту та обмежений доступ до кредитного фінансування. Проте, відтермінування реалізації проєкту через війну може погіршити загальні результати значно більше. Команда Промприлад.Реновація докладає всіх зусиль, щоб виходити на максимальні показники у майбутньому.

Наразі прогнозована дохідність становить близько 8-9% річних з кореляцією до курсу долара США.

5. Які є гарантії захисту інвестицій?

Найбільшим ризиком на початку реалізації проєкту була відсутність коштів для викупу майнового комплексу ПрАТ Промприлад. Це було успішно зроблено на початку 2020 року, відтак інвестори проєкту вже є власниками усіх будівель заводу, а це 26 тис. м2 приміщень. Крім того, 100% із уже готових 6,2 тис. м2 площі вже здані в оренду і генерують щомісячний дохід. Крім того, значна частина площ, які будуть запущені в ІІ черзі у середині 2022 року вже мають орендарів з підписаними договорами оренди або листами про наміри.

Маєш ще питання − залишай заявку, і ми розкажемо про все більш детально.

Отримати консультацію

Як ще можна допомогти проєкту?

Благодійна підтримка ініціатив Save Ukraine Now та Save Business Now
Донейт на рахунок БО “Благодійний фонд “Промприлад”
Надання необхідних будівельних матеріалів зі списку

Допомога в пошуку міжнародних організацій та компаній, які готові підтримати створення одного з проєктів:

  • Business Support Center
  • Food Market
  • MakerSpace
  • Reading Center
  • Art Center
  • Housing for families with children

Лише об’єднавши зусилля, ми зможемо вистояти і перемогти у цій війні

Інвестуй та допоможи посилити економічну безпеку України

інвестувати