Український інвестпроект в Палаті лордів: у Лондоні презентували Promprylad.Renovation - Промприлад. Реновація

Український інвестпроект в Палаті лордів: у Лондоні презентували Promprylad.Renovation

У верхній палаті парламенту Великої Британії презентували проект ревіталізації заводу “Промприлад”. Про те, як в Івано-Франківську старе підприємство перетворюють на інноваційний центр міста у Палаті лордів розповів український громадський діяч і підприємець Юрій Филюк (засновник платформи “Тепле Місто”).

За його словами, британська аудиторія не очікувала, що в Україні можуть реалізовувати проекти такого рівня складності:

“Я розповідав про ідею реплікації проекту за кордоном. Наголошував, що нам важливо не шукати допомогу світу і Британії зокрема, а бути частиною рішень тих глобальних викликів, які зараз існують у світі. Це момент, коли Україна може запропонувати альтернативу. Адже ми будуємо моделі інклюзивної економіки та інклюзивного суспільства. А це зараз є запитом фактично будь-якої розвиненої країни”.

Головна ідея проекту – дати нове життя підприємствам індустріальної епохи. Після реконструкції одного з поверхів “Промприладу” там вже розташували дитячий центр, офіси та коворкінг, танцювальну школу, бар-зону, конференц-зал, центр робототехніки, крафтову майстерню, мультимедіа-лабораторію, центр урбаністики, мистецьку галерею та офіс управління інвестиційної політики міськради. До 2024 року планується повністю переобладнати чотири старі будівлі і побудувати два новітні корпуси, створити парк. Площа центру на фінальному етапі складе майже 38 тис. кв. м. Тут співіснуватимуть бізнеси, освітні й культурні, соціальні ініціативи та місцева влада.

Промприлад.Реновація сфокусований на 4х напрямках розвитку: новій економіці, урбаністиці, сучасному мистецтві та неформальній освіті. Atlantic Council назвав його «найбільш вражаючим проектом громадянського суспільства в Україні», а ООН Partnership For Sustainability Award визнали Promprylad.Renovation найкращим у категорії «Економічний розвиток».

Зараз проект відкритий для інвесторів, готових вкласти від $1000. Попри те, що в “Promprylad.Renovation” інвестують крупні гравці (у червні представники ІТ-бізнеса вклали в проект понад 22 млн грн) – проект принципово не матиме мажоритарного власника. Частина прибутку центру буде витрачатися на проекти в інтересах громади міста, решта – розподілятися між усіма співвласниками як дивіденди. Загалом вже вдалося залучити більше 70 млн грн від понад 100 інвесторів. Серед них міжнародні організації, компанії та приватні особи. Згідно з інвестиційним планом, протягом 5 років Promprylad.Renovation залучить понад 700 млн грн.

Проект для представлення в Лондоні історії успіху малого та середнього бізнесу запросила неурядова організація C.A.S.E.S. International. Презентація відбулася 18 червня за участі членів британського парламенту, українського посла, представників ЄБРР. Модератором виступив лорд Девід Еванс, член Палати Лордів від Лейбористської партії.