У Промприлад.Реновація відкрили можливість інвестицій для роздрібних вкладників - Промприлад. Реновація

У Промприлад.Реновація відкрили можливість інвестицій для роздрібних вкладників

Стати співвласником заводу в центрі Івано-Франківська відтепер зможе кожен. Інноваційний центр Промприлад.Реновація запустив юридичний механізм прийняття вкладів від роздрібних інвесторів. Про таку можливість повідомив Юрій Филюк, генеральний директор інноваційного центру Промприлад.Реновація та співзасновник платформи Тепле Місто.


На сайті проекту promprylad.in.ua оприлюднили бізнес-план. Для створення обґрунтованої концепції та бізнес-моделі потенціал регіону досліджувався спільно з авторитетним дослідницьким центром Стенфордського інституту досліджень  SRI International.

 

Промприлад.Реновація готовий приймати інвестиції від тисячі доларів вже сьогодні

«За три роки існування проекту була розроблена унікальна бізнес-модель, яка органічно поєднує в собі як соціальні, так і бізнес-інтереси. І найважливіше, вже зараз фіналізована юридична модель в українському законодавчому полі. Вона дозволяє стати інвестором  будь-кому, починаючи від 1000 дол., закінчуючи великими інвестиціями. Таким чином інвестори фактично стають співвласниками проекту», – розповідає Юрій Филюк.

Інноваційний центр працює з питаннями переосмислення промислових територій, які втратили свою економічну роль та відтоку талантів з міст України. На площі в понад 37 тис кв м будуть створені умови для діяльності комерційних та соціальних ініціатив, націлених на розвиток нової економіки, урбаністики, сучасного мистецтва та неформальної освіти в регіоні.

Засновники проекту продовжують успішний досвід запуску громадського ресторану Urban Space 100 та 500. Ресторан є практичним доказом того, що об’єднання міста, бізнесу та громадянського суспільства дає можливість швидко та ефективно працювати над вирішенням спільних суспільних проблем, дає доступ до прямого фінансування корисних ініціатив, згуртовує людей на локальному рівні. Цей кейс перетворився на модель, яка зараз поширюється по всій Україні у формі соціальної франшизи та має перспективи за кордоном.

Промприлад.Реновація – це проект у сфері імпакт-інвестицій. Це фінансова стратегія, завдяки якій відкриваються можливості будувати бізнес, який буде приносити і дохід, і  користь суспільству.
Інноваційний центр стане місцем для людей з прагненнями, де творять та втілюють можливості задля перезавантаження міста та регіону. Проект має стати прототипом для інших територій зі схожими передумовами.

Юрій Филюк вже зустрівся з першими дрібними інвесторами, які готові вкладатись у проект. Андрій Черніков, один із перших співінвесторів розповідає, чому він працює та інвестує в Промприлад.Реновація:


Є безліч типів інвестицій. Для людей звично вкладати гроші в квартири, будинки, автомобілі. Це інвестиції, які заморожують гроші. Інвестиція у Промприлад – це жива інвестиція, яка змінить світогляд людей навколо”.

Пілотний поверх довів інтерес до подібних проектів та попит на оренду площ. На реконструкцію було залучено понад $1,2 млн дол. І це лише 5% від майбутньої території «Промприладу». Вже зараз тут чимало можливостей для розвитку, креативу, взаємодії та, близько сотні робочих місць у перших орендарів. Тут вже працюють 12 операторів та 16 функцій: від бару PromBar, дитячого освітнього середовища РобоклубІФ та освітнього експериментального цеху Дрібнота до сімейної мануфактури Shuflia, творчої майстерні Арт-Цех і навіть урбаністичної лабораторії MetaLab. Одним з перших тут запрацювало управління інвестиційної політики Івано-Франківської міської ради. За перший рік функціонування  пілотного поверху відбулось понад 400 різних подій, конференцій, концертів та виставок у галереї “Асортиментна кімната”.

Партнерами Проекту Промприлад.Реновація є Міжнародний фонд «Відродження», Королівство Швеція, Канада, Фонд імені Роберта Боша та інші.

Довідка:

Промприлад.Реновація є інноваційним центром на території ревіталізованого заводу в Івано-Франківську, зосередженим на чотирьох напрямах: розвиток нової економіки, урбаністика, сучасне мистецтво та неформальна освіта. Це також проект у сфері імпакт-інвестування, спрямований на реалізацію потенціалу міста та регіону, стимулювання підприємництва та економіки і створення робочої моделі для інших міст. Загальна вартість проекту складає 25 млн дол. Протягом п’яти років проект залучить у формі імпакт-інвестицій понад 700 млн грн від приватних інвесторів та організацій, аби поетапно запустити сім будівель та парк. Тут розмістяться офісні простори, лабораторії, майстерні, виставковий та розважальний центри, готель та хостел, фермерський ринок, ресторани та багато іншого.

Проект втілює консорціум організацій-стратегічних партнерів: Тепле Місто, Інша Освіта, Pact Ukraine, MitOst та Львівська бізнес-школа УКУ (LvBS).

У 2018 році посол Швеції, Мартін Хагстрьом здійснив персональний візит на Промприлад.Реновація. Швеція надала проекту грант на 220 тис. дол ще на стадії розвитку пілоту та є найбільшим грантодавцем проекту на сьогодні.
Проект став переможцем у номінації економічний розвиток конкурсу Partnership for Sustainability Award від Глобального договору ООН в Україні.
Раніше компанія FinStream оголосила про рішення інвестувати у проект 300 тис. дол
24-го січня Промприлад.Реновація буде представлений на Всесвітньому економічному форумі в Давосі

Українське представництво міжнародної антикорупційної мережі Transparency International в рамках програми Transparent cities визначило прозорість інвестиційної сфери у сотні найбільших міст України, перше місце в рейтингу посів Івано-Франківськ.