Найбільша сума українського краудфандингу: Промприлад.Реновація залучив майже 200 млн грн від понад 750 інвесторів - Промприлад. Реновація

Найбільша сума українського краудфандингу: Промприлад.Реновація залучив майже 200 млн грн від понад 750 інвесторів

Промприлад.Реновація успішно завершує другий етап інвестування. Станом на сьогодні проєкт має 770 інвесторів та понад $6,9 млн залучених коштів. Надалі планується залучати лише інвестиції на суму від 10 тисяч доларів.
За пів року команді проєкту вдалося перевиконати план, і таким чином закрити один із напрямків інвестування.

“На початку січня 2021 року ми завершили залучення інвестицій від широкого кола інвесторів із вкладеннями від 50 тисяч гривень. Це був один з важливих напрямків, адже на таких умовах до проєкту міг долучитися кожен. Так за два роки ми залучили більш ніж 700 інвесторів,” – зазначає координаторка по роботі з партнерами та інвесторами проєкту, Тетяна Василик.

Промприлад.Реновація – це трансформація старого заводу у центрі Івано-Франківська на інноваційний центр, де взаємодіють бізнес, влада, культурно-освітні проєкти та ініціативи.
Унікальність проєкту полягає в тому, що він не має єдиного інвестора. Окрім приватних осіб, у проєкт інвестують міжнародні організації й фонди, а також іноземні та українські компанії.

“Це перший в Україні краундінвестиційний проєкт такого масштабу. Ми об’єднали представників різних сфер та створили на базі Промприладу спільноту етичного бізнесу. Вже навесні має розпочатися основна фаза будівництва, та паралельно буде тривати залучення інвестицій. У нас розгалужена система фінансування. Зараз залишається ще три відкритих напрямки, по кожному з яких вже маємо значний прогрес,” – каже генеральний директор проєкту, Юрій Филюк.

Спільнота інвесторів Промприлад.Реновація продовжує зростати з кожним днем. Попри те, що трансформація заводу відбувається в Івано-Франківську, географія інвесторів проєкту дуже широка та охоплює не лише всі області України, а й майже всі континенти. При цьому середній вік інвесторів 33 роки.

Наразі стати інвестором унікального проєкту ще можна на таких умовах:
– інвестувати від 280 тисяч гривень як юридична особа;
– інвестувати від 2,3 млн гривень як приватна особа;
– викупити меншу частку у когось з нинішніх інвесторів.

“Звісно, не всі охочі встигли долучитися та стати інвесторами із мінімальним вкладенням. Та бізнес-модель проєкту передбачає можливість продажу інвесторами своєї частки, тож ми вже почали формувати список очікування. Очевидно, вартість частки зростатиме з кожним роком, і на це теж треба зважати, якщо маєте намір скористатися цим інструментом,” говорить Іван Фуфалько, менеджер по роботі з інвесторами Промприлад.Реновація.

Залучені кошти протягом наступних трьох років будуть спрямовані на повну реконструкцію приміщень заводу площею 26 тис. м² та побудову ще понад 10 тис.м² розвиткової інфраструктури.

Проєкт направлятиме 70% прибутку на виплату дивідендів інвесторам, а решту 30 % — на фінансування ініціатив розвитку міста та регіону.

До 30 % площ центру надаються за пільговою ставкою культурним, освітнім та урбаністичним ініціативам.

 

Для довідки:

Промприлад.Реновація — це перший в Україні бізнес-проєкт міжнародного значення з потужною соціальною складовою, який здобув велику міжнародну підтримку, був представлений на Всесвітньому економічному форумі у Давосі, у верхній палаті парламенту Великої Британії, у Торонто під час Конференції з питань реформ в Україні та на Економічному форумі в Криниці-Здруй (Польща).
На сьогодні проєкт має потужну підтримку 32 інституційних партнерів, серед яких такі організації й фонди: уряди Швеції, Канади, SRI International (Стенфордський інститут досліджень), CANactions, Фонд «Відродження», Robert Bosch Foundation, BMW Foundation, Impact Hub Odessa, Івано-Франківська міська рада.

Контакти:

відділ комунікацій – media@promprylad.ua,
щодо інвестування: 067 632 78 01.